0222 239 2979

  Randevu için : 444 66 26

Aile Hekimliği Anabilimdalı

Aile Hekimliği Anabilim Dalı

Aile Hekimliği Anabilim Dalı 1994 yılında Dr. İlhami ÜNLÜOĞLU tarafından kurulmuştur.

Aile Hekimliği Anabilim Dalı, tıp fakültesinde mezuniyet öncesi ve mezuniyet sonrası eğitime aktif olarak katılmaktadır.    
Mezuniyet öncesi eğitimde; fakültemiz 1.sınıf öğrencilerine ilk yardım dersleri verilmekte olup, bu derslerde geleceğin  hekimlerine, acil tanı ve tedavi eğitimi öncesi her hangi bir kaza ya da yaşamı tehlikeye düşüren durumda, sağlık görevlilerinin yardımı sağlanıncaya kadar yaşamı kurtarmak ya da durumun daha kötüye gitmesini engellemek amacı ile yapılması  gereken müdahaleler hakkında eğitim verilmektedir. 3.sınıf öğrencilerine  aile hekimliği hakkında bilgi verilmekte,sağlık alanında kalite ve evde bakım konuları anlatılmaktadır.
     
Anabilim Dalımız ;ülkemizde, alanındaki  ilk   örneklerden biri olan ve 1999 yılında kurulan  Mesleki Beceriler Laboratuvarı’nda 1., 2., ve 3.sınıf öğrencilerinin eğitimlerine katılmaktadır.
     
Anabilim Dalımızda uzmanlık eğitimi 2003 yılında başlamıştır.Anabilim Dalımız tıp fakültesinin yanı sıra çalışma konularında Üniversitemizin diğer eğitim birimlerine ve ilimizdeki diğer eğitim kuruluşlarının eğitimlerine destek olmakta, topluma yönelik eğitimlere katkıda bulunmaktadır. 
    
Anabilim Dalımız hastanemiz Check-up Merkezi’nde; hastalıkların erken tanısını sağlamak ve risk faktörü taşıyanları saptamak amacı ile başvuranları fiziksel muayene  ve gerekli laboratuvar tetkikleri ile değerlendirmektedir.  
 
Bölüm Doktorları:
 
 
Prof. Dr. İlhami ÜNLÜOĞLU (Anabilim Dalı Başkanı)
--------------------------------------------------------------------
 
 
Doç. Dr. Uğur BİLGE 
 
---------------------------------------------------------------------
 
 
 Dr. Öğr. Üyesi Hüseyin BALCIOĞLU
  
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi

Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi

Kategoriler

Ziyaretcilerim

2724563 Kişi ziyaret etti.